Nowoczesne ogrzewanie kanałowe a jego zastosowanie.

Zastosowanie ogrzewania kanałowego w budynkach jednorodzinnych, okazuje się rozwiązaniem całkiem korzystnym. Głównie ze względu na fakt, iż zapewnia wydajne i bardziej efektywne rozgrzewanie pomieszczeń. Szacuje się, iż w ogrzewanie kanałowe może osiągać efektywność na poziomie nawet 15% wyższym, niż w przypadku zastosowania grzejników ściennych. Warto przeanalizować więc swoje, indywidualne możliwości w zastosowaniu tego typu rozwiązania grzewczego. Tym bardziej, iż w połączeniu z ekologicznymi kotłami na pellet drzewny, będzie to rozwiązaniem i ekonomicznym i ekologicznym.

Montaż ogrzewania kanałowego.

Jedną z kluczowych kwestii w tym przypadku, będzie oczywiście montaż ogrzewania kanałowego. Szczególne trudności mogą się pojawić w przypadku, kiedy zdecydujemy się na przejście do tego rozwiązania grzewczego od funkcjonujących już grzejników ściennych. W takiej sytuacji, niezbędne będzie sprawdzenie możliwości zastosowania ogrzewania kanałowego. Kwestią kluczową będzie grubość podłogi, bowiem grzejniki kanałowe należy wpuścić w podłogę, aby ich górna kratownica maskująca, znajdywała się idealnie w płaszczyźnie podłogi. Głębokość wpuszczenia będzie różna. Każdy producent ogrzewania kanałowego będzie dostarczać grzejniki o nieco różnej grubości. Dlatego też, każdorazowo, należy najpierw zorientować się jakiej grubości mamy podłogi i ewentualnie stropy, a potem wybrać odpowiednie grzejniki. W większości przypadków jeśli podłoga będzie grubości co najmniej 15 cm to bez problemu powinniśmy sobie poradzić z montażem grzejników kanałowych. Aczkolwiek istotne jest także to, w jakiej technologii jest wykonana podłoga, oraz z jakich materiałów. Zbyt słaba i odporna podłoga może nie wytrzymać takiej ingerencji w jej strukturę nośną.

Zalety zastosowania ogrzewania kanałowego.

Bardzo ważna kwestią są także korzyści płynące z zastosowania ogrzewania kanałowego. Jak podaje każdy producent grzejników kanałowych będziemy tutaj mieć do czynienia z licznymi korzyściami. Do najważniejszych należy zaś bezwzględnie zaliczyć następujące kwestie:

  • Sięgający nawet do 15% wzrost efektywności wykorzystania energii cieplnej z kotła grzewczego
  • Lepsze i sprawniejsze rozprowadzanie ciepła po pomieszczeniu
  • Zastosowanie wentylatora zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła po pomieszczeniu, niezależnie od temperatury czynnika grzewczego.
  • Brak utrudniających aranżację wnętrz grzejników ściennych.

Jest to więc rozwiązaniem stosunkowo korzystnym, zapewniającym nam nie tylko lepszy poziom efektywności, ale także i estetyki. Grzejniki kanałowe montowane są w płaszczyźnie podłogi dzięki czemu nie wpływają negatywnie na wolną przestrzeń w pomieszczeniach mieszkalnych. Jest to zdecydowanie najważniejszą, estetyczną zaletą tego typu rozwiązania.

Dodaj komentarz