Jak zabezpieczyć smartphona przed wirusami

Smartfony na stałe weszły do codziennego użytku osób na całym świecie, w każdym wieku. Skutecznie zastąpiły w użytkowaniu tradycyjne komputery i laptopy, umożliwiając nam korzystanie z dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą dostęp do sieci, w każdym miejscu na ziemi i o każdej porze. Choć korzystanie ze smartfona to ogromna wygoda – za pomocą telefonu nie tylko możemy komunikować się z innymi, ale również korzystać z kont bankowych, płacić za zakupy w sklepach, wysyłać maile i wiele innych. Dlatego tak ważne jest, żeby być świadomym, że Internet to nie tylko wygoda i ogromne możliwości, ale równie wiele zagrożeń. Warto więc korzystać z dobrodziejstw odpowiedzialnie i wiedzieć, jak zabezpieczyć swojego smartfona przed szkodliwym wpływem wirusów.

Jakie zagrożenia niesie korzystanie z Internetu przez smartfona?

Wirusy, które infekują smartfony, znacznie różnią się od tych atakujących laptopy i komputery. Ich działanie może przynosić wszechstronne szkody, np. dostęp do konta bankowego, szpiegowanie telefonu w celu szantażu, zacinanie się smartfona, wykonywanie połączeń z zagranicznymi numerami, wysyłanie spamu oraz innych wiadomości z wirusem do osób na liście kontaktów i portalach społecznościowych. Lista potencjalnych zagrożeń jest o wiele dłuższa, dlatego konieczne jest, żeby zdawać sobie sprawę, jak ważna jest ochrona telefonu.

Jak chronić telefon przed wirusami?

Na szczęście, zastosowując się do kilku zasad można skutecznie chronić smartfona przed zniszczeniem oraz nasze dane osobiste przed dostaniem się w niepowołane ręce. Absolutną podstawą jest ograniczone zaufanie do otwierania linków i instalowania nieznanych aplikacji oraz program antywirusowy na smartfona, który skutecznie podniesie ochronę zarówno urządzenia, jak i danych. Wystarczy pobrać program ze sklepu play, aby cieszyć się spokojem. Wybierając antywirus na android, mamy do wyboru wiele różnych oprogramowań, które znacznie się od siebie różnią poziomem ochrony, jak również obsługą. Wieloletnie doświadczenie i zadowolenie użytkowników na całym świecie przemawia za tym, aby zdecydować się na oprogramowanie Kaspersky.

Kaspersky dla androida

Choć Kaspersky kojarzy się głównie z tradycyjnymi komputerami, to w swojej ofercie posiada również oprogramowanie dedykowane dla Androida. Oprogramowanie spod tego szyldu, przeznaczone dla telefonów i tabletów, skutecznie zapewnia ochronę przed niebezpiecznymi aplikacjami, stronami WWW oraz odnośnikami, chroni również poufne dane, jakie znajdują się na urządzeniach. Rozwiązanie to chroni dane nie tylko przed wirusami, ale również w przypadku kradzieży telefonu. Oprogramowanie niesie ze sobą wiele udogodnień, dlatego warto zainstalować go już dziś i cieszyć się podstawową ochroną za darmo. Natomiast dla tych, którzy poszukują ochrony smartfona na najwyższym poziomie, polecamy wypróbowanie wersji płatnej, która niesie jeszcze ze sobą jeszcze więcej możliwości: https://www.kaspersky.pl/android-security

Dodaj komentarz