Wyposażenie myśliwego na polowanie w sezonie letnim.

Polowanie w sezonie letnim niesie za sobą spore korzyści, ale także i całkiem sporo zagrożeń do neutralizacji. Aby je wszystkie zminimalizować trzeba będzie się odpowiednie wyposażyć i zaopatrzyć w pewne nowoczesne sprzęty. Zdecydowanie najważniejsza jest zawsze odpowiednia odzież, oraz odpowiednie też obuwie. Przydatne będą jednak także rozwiązania pozwalające na skuteczne odstraszanie komarów, kleszczy oraz innych insektów, które utrudniają życie myśliwego. W tym celu można oczywiście zastosować preparaty odstraszające, których skuteczność jednak pozostawia wiele do życzenia. O wiele lepszym rozwiązaniem okazuje się być odstraszacz komarów Thermacell, o poziome skuteczności do 96%.

Obuwie oraz odzież myśliwska.

Najważniejszym elementem wyposażenia, wpływającym w największym zakresie na poziom komfortu oraz bezpieczeństwa będzie rzecz jasna solidne obuwie oraz profesjonalna odzież myśliwska. Nie da się ukryć, iż jest to stosunkowo spory wydatek. Jednakże, jeśli faktycznie chcemy zapewnić sobie maksymalnie wysoki poziom bezpieczeństwa to trzeba go ponieść. Dobre buty myśliwskie będą tutaj kosztować nawet kilkaset złotych komplet odzieży może nas kosztować nawet powyżej tysiąca złotych. Oczywiście jeśli sięgniemy po odzież i obuwie z wyższej półki. Jednakże po najtańsze nie warto sięgać, gdyż zachodzi poważna obawa iż przy bardziej intensywnej eksploatacji, nie wytrzymają nawet jednego sezonu. Zdecydowanie bardziej opłaca się wyczekać na jakieś ciekawe promocje ubrań myśliwskich i dokonać zakupu dobrej odzieży w promocyjnej cenie. Będzie to rozwiązaniem na pewno lepszym, niż zakup odzieży czy też obuwia kiepskiej jakości. W końcu tutaj na szalę kładziemy nasz komfort i bezpieczeństwo, o czym należy zawsze pamiętać.

Komary, kleszcze i inne insekty. Jak się zabezpieczyć?

Bardzo poważnym zagrożeniem, czy też wręcz wybitnym utrudnieniem polowania, będą wszelkiego rodzaju insekty, z komarami rzecz jasna na czele. Aby skutecznie pozbyć się tego problemu, należy zastosować odpowiednie preparaty. Niestety, nie charakteryzują się one nazbyt wysoką skutecznością, ani też trwałością działania. O wiele lepszym rozwiązaniem może się okazać nowoczesne urządzenie Thermacell MR150, które na powierzchni około 20 m2 wokół siebie, rozpyla nieprzyjemny dla insektów zapach. Urządzenie może działać ze skutecznością na poziomi nawet do 96%, przez około 4 godziny na jednym wkładzie. Wraz z urządzeniem Thermacell MR150, dostajemy dodatkowe maty zapachowe i wkłady butanowe na 12 godzin działania.
Generalnie rzecz biorąc, urządzenie Thermacell do odstraszania komarów i innych insektów, sprawdzi się nie tylko w myślistwie. Skutecznie z niego korzystać mogą wędkarze, grzybiarze, czy też turyści. Sprawdzi się także w domu, kiedy będziemy urządzać grillowanie w ogrodzie. Z całą pewnością jest mnóstwo powodów, dla których warto jednak wydać te 159 PLN, aby zabezpieczyć się przed komarami, kleszczami oraz innymi insektami.

Dodaj komentarz