Zalety soczewek względem okularów

Stając przed wyborem: soczewki czy okulary do korygowania wady wzroku, nie musisz decydować się ostatecznie na jedno rozwiązanie. Możesz stosować naprzemiennie oba lub wybrać tylko soczewki kontaktowe, jeśli są one wygodniejsze dla Twojego stylu życia i poczucia pewności siebie. Jakie zalety mają soczewki kontaktowe względem okularów?

Soczewki kontaktowe dla osób aktywnych fizycznie

Nie da się ukryć, że stając przed wyborem: soczewki czy okulary, osoby aktywne fizycznie zdecydowanie postawią na to pierwsze rozwiązanie. Okulary w trakcie intensywnego treningu mogą zaparować lub ulec uszkodzeniu. Stanowią też pewien problem, jeśli uprawiany sport wymaga założenia innych akcesoriów, jak gogle narciarskie czy inny sprzęt. Wygoda jaką oferują w takich momentach soczewki kontaktowe jest nieporównywalna z okularami (https://www.acuvue.pl/soczewki-i-okulary).

Nieograniczone pole widzenia

Oprawki szkieł okularowych, choćby najmodniejsze, zawsze będą stanowić pewne ograniczenie pola widzenia, zwłaszcza dla osób, które nagle muszą skorygować wzrok w wieku dojrzałym. Soczewki kontaktowe założone we właściwy sposób na powierzchnię oka są niedostrzegalne, nieodczuwalne i poruszają się wraz z okiem, nie ograniczając niczym wyraźnego widzenia pod różnymi kątami. Nie ulegają też zaparowaniu czy zachlapaniu w trakcie brzydkiej pogody, co bywa udręką dla osób noszących okulary i wysiadających na przykład zimą z ogrzanego autobusu na przystanku.

Większa pewność siebie

Choć okulary już dawno przestały być powodem do wstydu, a najnowsze modele pozwalają wręcz podkreślić modny wygląd i indywidualność noszącej je osoby, jednak dla wielu są one przeszkodą odbierającą im pewność siebie. Trudno może być zwłaszcza osobom, które przez lata obywały się bez okularów i nagle muszą dokonać odpowiedniej korekty wzroku. W takich sytuacjach soczewki są idealnym niedostrzegalnym przez innych rozwiązaniem. Przywracają w pełni ostrość widzenia, bez konieczności zmieniania swojego stylu. Soczewki kontaktowe sprawdzą się nawet noszone sporadycznie, w przypadku wyjścia na uroczystą imprezę, dla podkreślenia efektownego makijażu czy chęci szaleństw na imprezowym parkiecie.

Aby sprawdzić jakie rozwiązanie pozwalające na korygowanie wzroku odpowiada Ci najbardziej, wybierz w salonie optycznym bezpłatne próbne soczewki Acuvue. Możliwość wypróbowania ich w codziennych warunkach Twojego życia i materiały informacyjne dołączone do pakietu oferowanego w salonach optycznych pozwolą Ci na podjęcie najbardziej korzystnego wyboru pasującego do Twojego stylu życia.

Dodaj komentarz