Nowoczesne plisy jako zasłony do okien nietypowych.

Posiadanie w domu okien o nietypowych kształtach nastręcza pewnych trudności. Przede wszystkim chodzi o to, iż okna w kształcie owalny czy też trójkątnym, trudno będzie nam wygodnie i komfortowo zasłaniać przy zastosowaniu klasycznych rozwiązań. Jakiekolwiek rolety czy też żaluzje, praktycznie nie maja w tym przypadku żadnej racji bytu. W tym przypadku trzeba bowiem zastosować plisy. Są to swego rodzaju rolety, jednakże dostosowane do tego, aby obsługiwać okna w nietypowych kształtach. Warto więc przyjrzeć się im nieco bliżej. Posiadając okna o kształtach nietypowych, będziemy musieli korzystać z takiego rozwiązania jeśli chcemy skutecznie kontrolować napływ światła dziennego do naszych pomieszczeń mieszkalnych.

Czym są i jak działają plisy?

Z całą pewnością nie każdy zdaje sobie sprawę z tego czym są i jak działają plisy. Otóż plisy to specjalnie przygotowany materiał, który następnie jest docinany idealnie do kształtu okna. W następnym kroku jest on plisowany. W tym procesie jest po prostu składany w małą harmonijkę, co pozwala następnie go bezproblemowo składać. Oczywiście dużo zależy tutaj od samego kształtu okna. W oknach trójkątnych, czy też trapezowych, plisy będą składane w harmonijkę w kierunku większej podstawy, aby żaden fragment nie wystawał poza płaszczyznę szyby. W przypadku okien owalnych czy też okrągłych, najczęściej stosowanym rozwiązaniem są plisy w kształcie wachlarze. Wygląda to mniej więcej tak jak na grafice zaprezentowanej poniżej.

Jak więc widzimy wyraźnie, plisy będą precyzyjnie dopasowywane do kształtu okna. Dodatkowo plisy z Wisły posiadają w środku dodatkowy stabilizujący wspornik. Dzięki jego zastosowaniu mamy pewność iż plisa nie będzie przesuwać się w płaszczyźnie okna, a co za tym idzie, zawsze rozwinie się w okien zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Jest to więc idealne rozwiązanie, pozwalające nam na przejęcie kontroli oświetlenia naturalnego w przypadku okien o nietypowych kształtach.

Zakup dobrych jakościowo plis.

Oczywiście kwestią kluczową w przypadku zastosowania plis w naszych oknach, będzie ich zakup. Musimy od razu powiedzieć sobie jasno, iż nie zawsze i nie u każdego producenta, będziemy mieć dostęp do plis wysokiej jakości. Trzeba będzie więc bardzo dokładnie i precyzyjnie sprawdzić poszczególne produkty zanim zdecydujemy się na ich zakup. Jest to bardzo ważne, aby czasem nie zakupić towaru o niskiej jakości. Czasami tak się też zdarza iż plisy wykonane są z niezbyt dobrego materiału, a to stosunkowo szybko prowadzi do ich uszkodzeń. Po prostu zbyt szybko ulegają wyeksploatowaniu i materiał zaczyna się strzępić jak również pękać na jego załamaniach.

O wiele lepszym rozwiązaniem będzie jednak wydać nieco większe pieniądze na nowe plisy, bowiem wraz z tym kupujemy jednak jakość wykonania. Jeśli znajdziemy dobrze plisy do okien nietypowych, to z całą pewnością będą one nam służyć przez bardzo długi czas. Warto o tym pamiętać podczas dokonywania wyboru w tym zakresie.

Dodaj komentarz