Przeszczep włosów – czy warto zdecydować się na ten zabieg?

Problem utraty włosów to powszechna dolegliwość. Statystyki wskazują, że połowa mężczyzn po 50 roku życia doświadcza łysienia. Zjawisko to nie dotyczy jednak tylko tej grupy – dotyka również mężczyzn młodych, a także kobiety. Szacuje się, że łysienie jest w różnym zakresie problemem nawet 10 procent młodych kobiet, oraz ponad 50 procent kobiet po menopauzie (ze względu na zmiany hormonalne). Istnieją różne sposoby walki z tym zjawiskiem, jednak metodą, która odznacza się najlepszą skutecznością jest przeszczep włosów.

Łysienie jest dla wielu osób przyczyną kompleksów i obniżenia samooceny. Oczekiwanego efektu nie przynoszą próby maskowania tego problemu – na przykład poprzez zmianę fryzury czy uczesania. Nie działa również stosowanie różnej maści specyfików, których producenci obiecują „cudowne efekty”. Naprawdę trwałym rozwiązaniem tego kłopotu jest właśnie przeszczep włosów. Zabieg jest w pełni bezpieczny, a efekt jest nie do odróżnienia od stanu naturalnego. Transplantacja włosów nie pozostawia po sobie blizn, ani jakichkolwiek innych śladów. Przeszczep włosów może być wykonany na różnych etapach łysienia – na początku, kiedy pojawiają się pierwsze przerzedzenia włosów lub lekkie zakola, jak i w przypadkach znacznie bardziej zaawansowanych (wtedy jednak do osiągnięcia pożądanego efektu może być potrzebne kilka zabiegów).

Przeszczep włosów – czy warto?

Jest to zabieg wskazany dla wszystkich osób chcących w efektywny sposób poradzić sobie z problemem łysienia – niezależnie od płci czy wieku. Istnieje kilka chorób stanowiących przeciwwskazanie do jego przeprowadzenia – to między innymi choroby skóry głowy, zaburzenia krzepnięcia krwi, stany pozawałowe i ogólnoustrojowe jednostki chorobowe. Problem stanowi też brak miejsc ze zdrowymi włosami, jednak zdecydowana większość osób zainteresowanych nie ma istotnych przeciwwskazań do wykonania przeszczepu.

Transplantacja włosów poprzedzana jest konsultacją z lekarzem, w czasie której przeprowadzany jest wywiad zdrowotny, udzielane są wszelkie informacje oraz określany jest najbardziej adekwatny sposób przeszczepu. Najczęściej wybieraną metodą jest FUE (Follicular Unit Excision) – zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym i polega na przeszczepieniu pojedynczych mieszków włosowych.

Jeśli interesuje Cię przeszczep włosów, zapraszamy do po więcej informacji do San-Medical – https://www.san-medical.pl/. Konsultacje przed zabiegiem prowadzi bezpośrednio lekarz prowadzący – w Krakowie, Bielsku Białej oraz Katowicach.

Dodaj komentarz