Różany ogród z trawnikiem pośrodku.

Róże w przydomowym ogrodzie, zawsze będą dobrym rozwiązaniem. Niezależnie od zmieniających się tendencji, róże zawsze prezentują się estetycznie, szczególnie jeśli dobierzemy odpowiednią ich kolorystkę i zagwarantujemy dogodne warunki do wegetacji. Oczywiście nie możemy tutaj pod żadnym pozorem całej dostępnej na ogród przestrzeni obsiać różami, gdyż z estetykę nie będzie to miało wiele wspólnego. Niemniej jednak jeśli zaplanujemy duży, estetyczny trawnik, a na jego obrzeżach, a nawet w kilku miejscach wewnętrznych przygotujemy rabatki na róże, z całą pewnością uda nam się uzyskać całkiem ciekawe efekty estetyczne. Aby jednak nasz plan mógł się ziścić, trzeba będzie zainwestować w odpowiedniej jakości nasiona traw i róż, oraz zaopatrzyć się w dobrej jakości nawóz do róż, niezbędny do systematycznego zasilania gleby na stanowiskach różanych.

Zakładamy trawnik

W pierwszej kolejności warto tutaj wyznaczyć teren na którym będą usadowione nasze rabatki kwiatowe i odgrodzić ten teren od reszty ogrodu, na którego powierzchni wysiewać będziemy trawę. Możemy na przykład rabatki ogrodzić obrzeżami ogrodowymi, lub też palisadami (betonowymi lub drewnianymi). Następnie należy starannie przygotować podłoże pod trawnik. Z całą pewnością bez trudu każdy z czytelników znajdzie odpowiednie informacje na ten temat korzystając z wyszukiwarki internetowej, więc pozostawimy te kwestię bez specjalnych wyjaśnień. Powiemy tutaj tylko tyle, iż warto będzie zaopatrzyć się w dobrej jakości nasiona traw, aby trawnik był rzeczywiście piękny i estetyczny. Dobre jakościowo nasiona, w starannie dobranych mieszankach trawników, można będzie dostać w profesjonalnym sklepie ogrodniczym. Niekoniecznie stacjonarnym, bowiem na chwilę obecną także internetowe sklepy ogrodnicze, posiadają coraz lepsze jakościowo produkty, a to z całą pewnością bardzo wiele nam ułatwi.

Przygotowanie stanowisk do uprawy róż.

Następnym krokiem będzie przygotowanie odpowiedniej gleby na wszystkich rabatkach, które przeznaczymy pod uprawę róż. Tutaj trzeba będzie przede wszystkim starannie oczyścić glebę z wszelkich chwastów, resztek korzeni czy tez większych kamieni. Warto tak samo jak w przypadku trawników na głębokości około 20cm zakopać na terenie rabatek odpowiednie siatki, zabezpieczające przed kretami i nornicami. Potem już tylko pozostaje nam wysiew i staranna pielęgnacja, nawadnianie i zasilanie naszych róż, aby ostatecznie mogły osiągnąć spore rozmiary. Aby mogły nas cieszyć przepięknym zapachem i wspaniałymi, cudownymi wręcz kwiatostanami. Warto będzie tutaj zaopatrzyć się na przykład w Agrecol nawóz do róż, który jest tutaj jednym ze zdecydowanie najlepszych nawozów. Systematyczne stosowanie Agrecolu sprawi, iż gleba na rabatach różanych będzie stale odpowiednio zasilona w niezbędne dla prawidłowej wegetacji róż składniki odżywcze, makro oraz mikroelementy. Dzięki temu też z całą pewnością uda nam się osiągnąć o wiele lepszy poziom efektywności naszej uprawy niż w przypadku braku systematycznego nawożenia rabatek różanych.

Dodaj komentarz