tornado - deszczownie szpulowe

Profesjonalna deszczownia dla rolnictwa.

Nawadnianie upraw rolnych to bardzo ważny temat dla każdego rolnika, któremu zależy na wysokich plonach. Szczególnie w okresie letnim, w czasie braku opadów atmosferycznych, jest to bardzo istotna czynność, której należy poświęcić sporo uwagi. Przede wszystkim chodzi tutaj o to, aby rośliny szczególnie wymagające w zakresie nawadniania dostały swoją, niezbędną porcję wody, do prawidłowego wzrostu. Zobaczmy w takim razie jak wykorzystać profesjonalne deszczownie do prawidłowego przeprowadzania procesu nawadniania pól uprawnych dla rolnictwa, aby osiągane plony były zawsze utrzymywane na wysokim poziomie, niezależnie od warunków atmosferycznych.

Dobór systemu nawadniania.

Przede wszystkim jednak, zacząć należy od tego, aby prawidłowo dopasować system deszczowni do swoich indywidualnych potrzeb. W przypadku posiadania większej ilości pól uprawnych rozrzuconych na większym terenie, niezbędne będzie zaopatrzenie się w deszczownię mobilną, zwijaną, którą łatwo można będzie przetransportować na inne pole w celu prowadzenia na nim nawodnienia. Jeśli chodzi o mobilne deszczownie zwijane to do ich prawidłowego działania niezbędne będzie jeszcze zaopatrzenie się w dobrej jakości pompę zatapialną ze stali nierdzewnej, o odpowiednio dobranych do wymagań deszczowni parametrach. Chodzi tutaj głównie o maksymalne ciśnienie robocze, jak również o wydajność samej pompy, aby była ona w stanie zagwarantować prawidłową pracę deszczowni. W przypadku zbyt niskiego ciśnienia roboczego, zachodzi zbyt wielkie ryzyko, iż nawodnienie nie będzie realizowane prawidłowo, bowiem zraszacze deszczowni nie będą się obracać zgodnie z założeniami. Tak więc trzeba pamiętać, iż kluczem do prawidłowości przebiegu procesu nawadniania za pomocą deszczowni polowych będzie dobre dopasowanie systemu z pompą go obsługującą.

Pompy zanurzeniowe ze stali nierdzewnej do deszczowni.

Jeśli chodzi o same pompy zatapialne ze stali nierdzewnej to przede wszystkim musimy pamiętać, iż stal nierdzewna będzie kwestią wymaganą. Pompa w systemie deszczowni będzie przez długi czas pracować w pełnym zanurzeniu, co może powodować początku jej korodowania, a to determinuje do zastosowania właśnie stali nierdzewnej, w celu uniknięcia korozji i zniszczenia pompy. O tym, aby dopasować starannie wydajność i ciśnienie robocze pompy już wspominaliśmy, więc można tę kwestię utaj pominąć. Co równie jednak istotne, powinniśmy pamiętać, aby w tych przypadkach raczej skupić się na pompach spalinowych o dobrym poziomie mobilności, gdyż sama deszczownia jest mobilna, wobec czego pompę także musimy mieć możliwość łatwo przetransportować na inne pola uprawne aby zagwarantować sobie możliwość ich skutecznego nawadniania. jednym słowem trzeba być rozsądnym i uważnym przy doborze i kompletowaniu systemu nawadniania, jeśli chcemy osiągać odpowiedni poziom efektywności nawadniania.

Dodaj komentarz